obniżone trombocyty

Baza wyszukanych haseł

BIŻUTERIA ARTYSTYCZNA

Temat: Bardzo chory Dave!!!
Aniu, to oznacza najgorsze „To stan w którym dochodzi do niewydolności szpiku kostnego w wyniku jego aplazji prowadzącej do obniżenia wszystkich linii komórkowych (erytrocytów, leukocytów i trombocytów)”. Po prostu nie ma w szpiku żadnej produkcji krwi i nie ma możliwości pobudzenia tej produkcji. U ludzi praktykuje się przeszczepy szpiku, u psów nie. Stosuje się również leczenie immunosupresyjne (sterydy), ale Dave ma podawane już dość długo leki z tej grupy i nie na wiele się to zdaje, a do tego pozostałe organy są diabelnie obciążone (i tu te problemy ze śledzioną), a sterydów nie odstawia się od tak. Doszło już do niedożywienia stawów, więzadła, naczynia...... (nie mogę o tym pisać). Jest bardzo źle, nie ma żadnej nadziei. Gdyby diagnoza była inna...... mimo to .....
Jesteśmy z nim i z Bożką całym sercem, tylko tyle możemy zrobić. To ich czas.
Źródło: pomocgoldenom.fora.pl/a/a,557.htmlTemat: rak jajnika - Pewka historia mojej mamy
Dobry wieczór Pewka !
Powolutku, Kobiety(nie tylko) Ci wszystko wyjaśnią.
Stadium choroby - III C - bardzo typowe,można rzec : statystycznie , zdecydowanie najwięcej przypadków. Rokowania trzyma Najwyższy i rozpiętość przeżyć jest znaczna, ale jak się będzie pilnować można jakoś żyć. Teraz trzeba wybrać dogodne miejsce leczenia, czyli w zasadzie podawania chemii.W międzyczasie powinnaś pozbierać wszelkie wyniki badań. Postaraj się również o ksero z dziennika operacji. Będzie tam dokładnie napisane, co wykonano podczas operacji.Z tego co napisałaś, mama ma wyraźnie podniesiony poziom płytek(PLT,trombocyty) i ma to związek z procesem nowotworowym. W trakcie chemioterapii poziom ten może się znormalizować.Teraz możesz próbować przymierzyć się do problematyki chemioterapii. Spójrz i napisz,jakie wyniki w morfologi ma mama w parametrach: hemoglobina,erytrocyty,leukocyty,płytki.Jeśli będą w górnych granicach normy,to bardzo dobrze.Jeśli natomiast hemoglobina i erytrocyty bedą w dolnej strefie,albo poniżej normy,to powinnyście rozglądać się za znajomymi krwiodawcami,którzy na nazwisko i imię Twojej mamy oddaliby w przyszłości krew.Niestety chemioterapia obniża przejściowo niektóre parametry w morfologii krwi i jeśli one nie powrócą po chemii do pewnych normatywnych poziomów,aby nie tracić czasu,może zajść potrzeba podania krwi.
Na tym Forum sporo jest zdeponowanej wiedzy,która Wam się przyda.Namawiam do systematycznego czytania.
Życzę braku komplikacji w przebiegu leczenia i dużo szczęścia.
Źródło: nowotwor.eu/viewtopic.php?t=841


Temat: Pytanie do Jaro
Ups, sorry, przoczyłem pytanie o kawie i niskim ciśnieniu przy tłuszczach roślinnych.
Nie wiem czy dobrze mnie pytać o kawę, bo będę bardzo stronniczy w tym przypadku ja bez niej funkcjonuję, zwłaszcza rano. Najgorszy okres dla mnie to 6 tygodniowe cykle kreatynowe, kiedy u mnie z kawą bardzo postnie. Ale do rzeczy: kawa jest termogenna bo stymuluje układ sympatyczny, więc sprzyja chudnięciu (i wstawaniu z łóżka hihi).
Tłuszcze nienasycone faktycznie mają działanie hipotensyjne, zwłaszcza olej sezamowy - tu coś o nim, cytat:

Zastosowany w kuchni olej sezamowy pozwala obniżyć ciśnienie tętnicze krwi i zmniejszyć dawkę leków - poinformowano na 15 zjeździe Inter-American Society of Hypertension w San Antonio. Badania objęły 328 pacjentów z umiarkowanym bądź wysokim nadciśnieniem (195 mężczyzn, 133 kobiety) w wieku przeciętnie 58 lat. Nadciśnienie utrzymywało się od dłuższego czasu, jednak nie wystąpiła jak dotąd choroba wieńcowa ani udar mózgu. Pacjenci przyjmowali od 10 do 30 miligramów nifedypiny (bloker kanału wapniowego) dziennie. Ciśnienie krwi wynosiło przeciętnie 166/101 milimetrów słupa rtęci.
Przez 60 dni uczestnicy eksperymentu spożywali przeciętnie 35 gramów oleju sezamowego dziennie. Ciśnienie mierzono na początku badań, co 15 dni i ostatniego dnia. W ciągu 60 dni ciśnienie skurczowe obniżyło się ze 166 do 134 milimetrów słupa rtęci, a rozkurczowe - że 101 do 84,6 milimetra. Jednocześnie obniżono średnią dawkę nifedyfiny z 22,7 do 7,45 miligrama. Wcześniejsze badania wykazały już korzystny wpływ oleju sezamowego w nadciśnieniu leczonym lekami moczopędnymi oraz beta-blokerami.
Olej sezamowy zawiera 43 procent wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, w tym: 14% kwasów nasyconych, 41-43% kwasu olejowego, 41-43% kwasu linolowego, 9-10% kwasu palmitynowego, 5-6% kwasu stearynowego, 0,5% kwasu linolenowego, a w każdych 100 gramach jest 40 miligramów witaminy E. Obniżenie ciśnienia jest prawdopodobnie efektem działanie wielonienasyconych kwasów tłuszczowych oraz sezaminy - związku z grupy lignanów. Lignany nie tylko obniżają ciśnienie, ale, jak wykazały badania na szczurach, również hamują syntezę i wchłanianie cholesterolu. Olej sezamowy zwiększa ilość trombocytów i przyspiesza krzepnięcie krwi (witamina ), co wykorzystywano przy leczeniu skazy krwotocznej i choroby Werlhoffa (małopłytkowość). Z kolei substancje takie jak sesamol i sesamolina, które są najlepszymi znanymi naturalnymi przeciwutleniaczami sprawiają, że komórki ludzkiego ciała wolniej się starzeją.

......................................
Pozdrawiam
Źródło: dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?t=14452


Temat: koniec diety?
Jaro napisał:

Najbardziej uwrażliwiają na insulinę tłuszcze wielonienasycone, wcinaj więc siemię lniane, sezam, słonecznik zamiast boczku, kiełbasy i sera żółtego. Powodzenia!

O tłuszczach wielonienasyconych dobrze by było, jeszcze wiedzieć o tym :

Cytat: - (Von Schacky) "częste powstawanie krwawych wybroczyn u Eskimosów może być spowodowane zbyt dużym spożyciem n-3" Pokarm Eskimosów stanowią głównie ryby, bogate w n-3. Są one odpowiedzialne za wytwarzanie w naszym ustroju związków działających antyzakrzepowo, czyli ich krew nie posiada właściwości krzepnięcia (trombocytemia).
(Devon) " nadmierne spożycie n-3 powoduje: krwawienia (wewnętrzne), infekcje, cukrzyce, chorobę nowotworową, niekorzystne zmiany peroksydacyjne w obrębie lipidów" ( styczniowy nr. "kulturystyki").
Według norm europejskich (Nutrient and Energy Intakes) należy uważać na nadmierne spożycie nnkt ze względu na ewentualne powstawanie nadtlenków, a także na niekorzystne zmiany w funkcjach immunologicznych ustroju.
(Kelley) "zanotowano obniżenie odporności leukocytów u ludzi, którzy w dietach otrzymywali kwas linolenowy w ilości 6,3% kaloryczności diety"
(Clarke) " spożywanie przez kilka miesięcy tłuszczów rybich w ilościach dostarczających 1,5% kcal kwasów wielonienasyconych z rodziny n-3 dziennie (głownie EPA,) wywołało wybroczyny krwawe (bleending) u młodzieży".
( Kolanowski , Swiderski , Cichoń , Ziemlański) "Jak widać odpowiednia proporcja n-6 do n-3 jest ważna ze względu na zachowanie równowagi procesów prooksydacyjnych do antyoksydacyjnych". ( n-3 działają anty zakrzepowo, anty oksydacyjnie, n-6 są odpowiedzialne za powstawanie związków odpowiedzialnych za krzepliwość krwi - działanie trombocytów).
Dostępne dane epidemiologiczne nie usprawiedliwiają znacznego dodawania do diety n-3, poza tymi ilościami, które są w rybach. Prowadzone są dalsze badania kliniczne w celu ustalenia ujemnych skutków spożywania przez człowieka zwiększonych ilości nikt. Są one tak mocno biochemiczne aktywne, że bardzo nieostrożnie jest zalecać ¿ ich podaż w diecie.

Ale kiedy słyszę o młodych ludziach garściami łykających kapsułki omega -3, łyżkami pijących olej lniany "bo to przecież działa pro zdrowotnie, bo to przecież zdrowe"!
To z miejsca odesłałbym ich do czytania badań przedstawionych przeze mnie na wstępie !

http://www.sfd.pl/temat237023/

z pozdrowieniami - zbynek
Źródło: dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?t=14301


Temat: Mój pies szybko się męczy - czy to nromalne??
te tabletki bral kiedys pies moich dziadkow, dostal je od weta w sezonie cieczkowym kiedy to wyl jak opetany i skarzyli sie sasiedzi. Pies po nich byl bardzo senny, slanial sie na lapach, slabo reagowal na bodzce...to jest scierwo ktore powinno sie podawac psu w naprawde potrzebnych sytuacjach a nie dla tego ze pies niszczy w domu albo wyje, dziadek tez wtedy zrobil glupote faszerujac tym psa. Gdy tabletki przestaly dzialac pies wracal do normalnego stanu i nie odbilo sie to na jego zdrowiu

a to znalazlam nt tego preparatu:

Sedalin 35 mg zawiera neuroleptyk fenotiazynowy-acepromazynę. Acepromazyna blokuje receptor dopaminowy w ośrodkowym układzie nerwowym i hamuje obrót dopaminy w neu-ronach. Prowadzi to do obniżenia ekscytacji (sedacji) i obniżenia ruchliwości (hipokinezja) z relaksacją mięśni zasadniczo bez obniżania świadomości. Ten stan względnej obojętności na środowisko prowadzi do apatyczności z obniżonym progiem odczuwaniem bólu, co ułat-wia manipulacje na zwierzęciu. Zahamowane są: agresja, niepokój, odruchy obronne, psychiczne rozdrażnienie.
Efekt sedacji występuje po 30-60 minutach po podaniu tabletek. Maksymalne stężenie acepromazyny w surowicy występuje w tym czasie. Czas działania sedacyjnego po podaniu zalecanej dawki trwa średnio 4 godziny. Zwiększenie zalecanej dawki wydłuża, a nie zwiększa działania.
Sedacja: wyeliminowanie reakcji obronnych zwierząt podczas krępowania lub badania, nerwowość, sytuacje stres-owe, przy nadmiernym napięciu mięśni oraz przygotowanie do transportu.
Premedykacja przed znieczuleniem ogólnym oraz terapia objawowa przy wymiotach i chorobie lokomocyjnej pod-czas długotrwałych podróży.
Szok hipowolemiczny. Znaczne podniecenie zwierząt. Skłonność do tężyczki. Stan padaczkowy. Ciąża.
U psów może wystąpić przejściowe obniżenie ciśnienia tętniczego i bradykardia; szczególnie wrażliwe są psy rasy bokser.
Może wystąpić hipotermia spowodowana zahamowaniem regulacji temperatury przez acepromazynę.
Występuje odwracalny spadek hematokrytu, poziomu hemoglobiny, liczby erytrocytów, leukocytów i trombocytów. Poprzez zwiększone uwalnianie prolaktyny acepromazyna może spowodować zaburzenia w ciąży.
Ostrożnie stosować u psów rasy bokser.

Acepromazyna zwiększa działanie leków hamujących czynności ośrodkowego układu nerwowego (barbiturany, a-nestetyki, narkotyczne leki przeciwbólowe itd.).
Może nastąpić zwiększenie działania środków hipotensyjnych z powodu redukowania tonusu układu sympatycz-nego przez acepromazynę.
Jednoczesne podanie związków fosfoorganicznych zwiększa toksyczność acepromazyny.
Źródło: forum.boksery.pl/viewtopic.php?t=2991


Temat: Morfologia krwi (normy)
Badanie to pozwala wykryć takie nieprawidłowości jak anemię, cukrzycę, alergię, stany zapalne i choroby pasożytnicze. Profilaktycznie morfologię należy robić raz w roku.
Morfologia krwi nie osłabia naszego organizmu.
Oto, czego możemy dowiedzieć się po zrobieniu morfologii:

Krwinki czerwone (RBC,erytrocyty)- komórki krwi wypełnione hemoglobiną, odpowiedzialną za transport tlenu w organizmie- kobiety: 4 - 5 mln / mm3, mężczyźni: 4 - 6 mln / mm3
Wzrost ich liczby - erytrocytoza, natomiast spadek - erytropenia. Erytrocytoza, (czyli czerwienica) jest rzadko spotykaną chorobą i może być spowodowana nowotworowym rozrostem krwinek czerwonych. Jej przyczyną bywa również niedotlenienie lub zwiększona produkcja hormonu pobudzającego wytwarzanie krwinek czerwonych we krwi (erytropoetyny). Częściej mamy jednak do czynienia z niedokrwistością. Może być ona wywołana utratą krwi, niedoborem witaminy B12 lub kwasu foliowego (tzw. niedokrwistość megaloblastyczna). Do niedokrwistości dochodzi też w przypadku oddziaływania różnorodnych czynników powodujących rozpad erytrocytów (mówimy wtedy o niedokrwistości hemolitycznej). Przyczyną niedokrwistości jest także niedobór żelaza lub inne przyczyny wtórne (ciąża, choroby nerek, nowotwory, choroby przewlekłe).

Krwinki białe (WBC, leukocyty)- komórki systemu odpornościowego, broniące organizm przed zakażeniami i nowotworami- do 6 roku życia: 5 12 tys. / mm, dorośli: 4 - 9 tys. / mm3
Wzrost ich liczby nazywamy leukocytozą, a spadek leukopenią. Podwyższenie może być spowodowane przyczynami fizjologicznymi (wysoka temperatura otoczenia, opalanie się na słońcu, ciąża, wysiłek fizyczny, stres) lub patologicznymi (stany zapalne narządów, uszkodzenia tkanek, zakażenia, zatrucia, nowotwory).

Hemoglobina (HGB) - obecne w niej żelazo ma odwracalną zdolność wiązania tlenu, dzięki czemu hemoglobina może go przenosić do komórek ciała- noworodki: 16 - 23 g / 100 ml, przedszkolaki: 11 - 14 g / 100 ml, uczniowie: 12 -16 g / 100 ml, kobiety: 12 -16 g / 100 ml, mężczyźni: 13 -17 g / 100 ml
Obniżenie poziomu hemoglobiny jest na ogół spowodowane niedokrwistością. Podwyższenie jest spowodowane odwodnieniem lub znacznym niedotlenieniem.

Hematokryt- określa zawartość krwinek czerwonych we krwi ( zależy od ilości i objętości krwinek czerwonych)- noworodki: 44 -70 %, dzieci 34 - 43 %, kobiety: 37 - 46 %, mężczyźni: 40 -54 %
Niski poziom jest spowodowany zazwyczaj niedokrwistością, wysoki poziom powodują: nadkrwistość, odwodnienie.

Płytki krwi( Trombocyty, PLT)-umożliwiają krzepnięcie krwi- 150 000 - 350 000 / mm
Z nadpłytkowością (trombocytozą) mamy do czynienia w przypadku różnych przewlekłych stanów zapalnych, po wysiłku fizycznym, w niedoborze żelaza, po usunięciu śledziony, w ciąży, w przebiegu niektórych nowotworów. Zdarza się też tzw. nadpłytkowość samoistna. Częściej spotyka się małopłytkowość (trombocypenią) spowodowaną np. skutkami ubocznymi niektórych leków, niedoborami witaminy B12 lub kwasu foliowego, infekcjami, nowotworami i innymi chorobami.

Odczyn Biernackiego (OB, opad)- jest miarą szybkości opadania krwinek w krwi, do której dodano odczynnik zapobiegający krzepnięciu, wyrażoną w milimetrach- kobiety: 3 - 12 mm / po 1 godzinie, mężczyźni: 1 - 8 mm / po 1 godzinie
Chorobami powodującymi przekroczenie norm mogą być: stany zapalne (infekcyjne i nieinfekcyjne), nowotwory, choroby rozrostowe krwi (np. białaczki), choroby autoimmunologiczne i inne.

Cukier we krwi( glukoza )- jego poziom oznacza się głównie po to, by rozpoznać cukrzycę i ocenić skuteczność jej leczenia- 70 - 100 mg / 100 ml
Zmniejszenie może być wywołane przez nieprawidłowe odżywianie, upośledzenia przyswajania cukru, przy cukrzycy - źle dobrane leki, wynik wyższy niż 120 mg / 100 ml może oznaczać cukrzycę - trzeba powtórzyć badanie.

Kreatynina- jej ilość określa wydolność filtracyjną nerek- kobiety: 0,5 - 1 mg / 100 ml, mężczyźni: 0,7 - 1,2 mg / 100 ml
Zbyt wysoki poziom jest spowodowany niewydolnością nerek.

Cholesterol-jego ilość obrazuje zagrożenie miażdżycą, oznacza się go również w diagnostyce kamicy żółciowej- dzieci: 112 -225 mg / 100 ml, kobiety: 150 - 240 mg / 100 ml, mężczyźni: 150 - 220 mg / 100 ml( po 60 roku życia nieco więcej)
Wynik poniżej normy oznacza niedożywienie, zaburzenia przemiany materii, nadczynność tarczycy, wynik powyżej normy może być spowodowany przez niewłaściwa dietę, zastój żółci w drogach żółciowych, skłonności dziedziczne.

Trójglicerydy- ich zawartość pomaga ocenić ryzyko wystąpienia miażdżycy- dzieci: 30 - 150 mg / 100 ml, kobiety: 30 - 140 mg / 100 ml, mężczyźni: 40 -150 mg / 100 ml
Zbyt mała ilość spowodowana jest niedożywieniem lub niewydolnością wątroby, zbyt duża ilość cukrzycą, niedoczynnością tarczycy, przewlekłym alkoholizmem

Granulocyty obojętnochłonne (NEUT, neutrocyty)- dorośli: 50 - 70 % leukocytów
Ich zwiększenie obserwujemy w zakażeniach miejscowych i ogólnych, chorobach nowotworowych, hematologicznych, po urazach, krwotokach, zawałach, w chorobach metabolicznych, u palaczy oraz u kobiet w trzecim trymestrze ciąży. Spadek liczby neutrocytów występuje w zakażeniach grzybiczych, wirusowych (grypa, różyczka), bakteryjnych (gruźlica, dur, bruceloza), pierwotniakowych (np. malaria), w tosycznym uszkodzeniu szpiku kostnego, przy leczeniu cystostatykami.

Granulocyty kwasochłonne
(Eozynocyty, EOS)- dorośli 0 4 % leukocytów
Zwiększenie ich wartości wywołują choroby alergiczne, zakaźne, hematologiczne, pasożytnicze, astma oskrzelowa, a także katar sienny, łuszczyca, jak też zażywanie leków (np. penicyliny). Przyczyną spadku ich liczby mogą być zakażenia, dur brzuszny, czerwonka, posocznica, urazy, oparzenia, wysiłek fizyczny oraz działanie hormonów nadnerczowych.
Granulocyty zasadochłonne (Bazocyty, BASO)- dorośli: 0 - 1 % leukocytów
Ich liczba zwiększa się w stanach alergicznych, przy przewlekłej białaczce szpikowej, w przewlekłych stanach zapalnych przewodu pokarmowego, wrzodziejących zapaleniach jelit, niedoczynności tarczycy, chorobie Hodgkina. Wynik poniżej normy może się pojawić w ostrych infekcjach, ostrej gorączce reumatycznej, nadczynności tarczycy, ostrym zapaleniu płuc, stresie.
Limfocyty (LYMPH)- noworodki: 15 - 50 5 leukocytów, niemowlęta: 45 -65 % leukocytów, dzieci: 35 -60 % leukocytów, dorośli: 25 - 40 % leukocytów
Ich liczba wzrasta w takich chorobach, jak krztusiec, chłoniaki, przewlekła białaczka limfatyczna, szpiczak mnogi, odra, świnka, gruźlica, kiła, różyczka, choroby immunologiczne. Natomiast spadek (pancytopenię) może wywołać stosowanie kortykosterydów, a także ciężkie zakażenia wirusowe.

źródło:
własne+informacje ogólnodostępne w internecie

myśle że taki artykuł przyda się, ale poczekam na opinie
Źródło: fbb.pl/index.php?showtopic=14958Form:

Linki

BIŻUTERIA ARTYSTYCZNA
obniżone zawieszenie Corolla Verso
Obniżone napięcie mięśniowe Forum
obniżone WBC i hematokryt
obniżone progi do liceów
obniżone RDW Morfologia
obniżone LYM co oznacza
obniżone PDW u dziecka
 • idz do podstrony 1200
 • stara prochownia warszawa teatr
 • alcatel 4100 vs
 • belfast directory
 • jak zmniejszyc jeansy

 • Ignavis semper feriae - lenie (leniwi) mają zawsze święto (ferie); leniwi mają zawsze wolne; gnuśnemu zawsze wakacje.
  Do myślenia potrzebny jest mózg, nie mówiąc już o człowieku. Stanisław Jerzy Lec (pierw. de Tusch - Letz, 1909-1966)
  Abstynent - człowiek niepociągający. Karol Dusza
  I co do wahania się należy podjąć decyzję. Stanisław Jerzy Lec (pierw. de Tusch - Letz, 1909-1966)
  Depositum nullum habet praescriptio - depozyt nie podlega przedawnieniu.